<%@ Page %> Issels Press Release - February 11, 2014 - Lung Cancer Stage Four 10 Years Cancer-Free Through Non-toxic Alternative Cancer Treatment (Traditional Taiwan translation)


10 lat remisji raka płuc w IV stadium dzięki nietoksycznej zintegrowanej immunoterapii Isselsa

Zintegrowana immunoterapia skuteczna w leczeniu nawracającego raka płuc.

SCOTTSDALE, Arizona, 13 marca 2014 r. /PRNewswire/ - Rak płuc jest jedną z najczęstszych na świecie przyczyn zgonów nowotworowych, a jego złośliwa, drobnokomórkowa odmiana daje najniższe szanse wyleczenia. Dynamiczny rozwój immunoterapii w ostatnich latach obudził jednak w chorych na raka nowe nadzieje.

Materiały multimedialne związane z tą wiadomością dostępne są na stronie: http://www.multivu.com/mnr/65511-issels-integrative-immunotherapy-non-toxic-treatment-lung-cancer

Issels Treatment Center

Podczas gdy czołowe ośrodki leczenia raka stosują immunoterapię dopiero od niedawna, Issels posiada juz kilkadziesiąt lat doświadczenia w dziedzinie zintegrowanej immunoterapii.

W 1951 r. dr med. Josef M. Issels założył pierwszy na świecie szpital specjalizujący się w kompleksowym leczeniu onkologicznym, opartym na zintegrowanej immunoterapii. W licznych, udokumentowanych przypadkach udało mu się osiągnąć pełną, długotrwałą remisję u pacjentów chorych na raka, u których tradycyjne metody leczenia nie przynosiły skutku. Od 1981 do 1987 r., czyli po przejściu na emeryturę, dr Issels pełnił funkcję eksperta w Komisji rządu federalnego Niemiec ds. walki z rakiem.

Zasadnicza różnica pomiędzy metodą zintegrowanej immunoterapii Isselsa (Issels Integrative Immunotherapy) a zwykłym szczepieniem polega na tym, że łączy ona określone autologiczne szczepionki przeciwnowotworowe, w tym m.in. szczepionki z komórek dendrydycznych, autologiczne komórki cytotoksyczne aktywowane przez limfokiny (LAK) czy autologiczne aktywowane komórki cytotoksyczne naturalne (NK), które działają na poziomie komórkowym układu odpornościowego, dając możliwość kompleksowej swoistej terapii immunobiologicznej oddziałującej na mikrośrodowisko nowotworowe. Strategia Isselsa usprawnia działanie złożonych mechanizmów obronnych organizmu, podnosząc skuteczność szczepienia i terapii komórkowych, co widać na przykładzie przypadku Jima Gibsona.

W marcu 2003 r. Jim Gibson, cierpiący na nawracającego drobnokomórkowego raka płuc, czyli najbardziej śmiertelną odmianę tego nowotworu, rozpoczął nietoksyczną zintegrowaną immunoterapię Isselsa z zastosowaniem szczepionki z komórek dendrytycznych. Po 4 tygodniach stosowania wyłącznie immunoterapii Isselsa udało się osiągnąć całkowitą remisję i do dziś, przez ponad 10 lat, pacjent nie odnotował nawrotu choroby, prowadząc bardzo aktywny tryb życia bez stosowania tradycyjnych metod terapii.

Nicole Tupper, która zmagała się z przerzutowym rakiem wyrostka robaczkowego, tak opisuje swoje doświadczenia z immunobiologicznej terapii swoistej Isselsa: „Terapię Isselsa traktowałam jako ostatnią deskę ratunku. Rozpoczynając ją, byłam w kompletnej rozsypce, niespodziewanie jednak zaczęłam robić ekspresowe postępy. Ostatnie badanie USG wykazało, że 12-centymetrowy guz zniknął całkowicie, natomiast pozostałe guzy w brzuchu zmalały o połowę”.

Terapię tę Nicole przeszła w działającej w Stanach Zjednoczonych klinice Isselsa, która oferuje także zaawansowane, genetycznie ukierunkowane terapie raka.

Kadra medyczna placówek Isselsa to kilkadziesiąt lat specjalizacji w świadczeniu dostosowanych do indywidualnych potrzeb programów immunoterapii. Terapia szczepionkowa i komórkowa prowadzona jest w najnowocześniejszym obiekcie największej, złożonej z 22 prywatnych szpitali sieci w Meksyku, która spełnia najwyższe standardy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Jest to jedyny szpital w Meksyku oferujący kompleksowe leczenie w ramach medycyny zintegrowanej.

Więcej informacji na temat programów immunoterapii Isselsa i obiektów, w których jest prowadzona, a także materiały wideo z opiniami pacjentów można znaleźć na stronie: http://www.issels.com.

Źródło: The Issels Foundation

KONTAKT:
Ilse Marie Issels
Prezes Issels Foundation, Inc.
tel. +1-888-447-7357
e-mail: issels@att.ne t

Źródło informacji: PR Newswire